EKOTURYSTYKA

Ekoturystyka w Polsce zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Pozwala ona na odkrywanie kultury i tradycji naszego regionu, w tym poznawanie smaków regionalnych posiłków, przygotowywanych na bazie ekologicznych produktów.

Pułtusk szczyci się wieloma szlakami turystycznymi, poprowadzonymi przez regiony i miejsca, które pozwalają cieszyć się pięknem otaczającej nas natury. Miasto zyskuje w oczach turystów również dzięki rozwiniętej sieci rzecznej, która pozwala na aktywne spędzanie wolnego czasu.

Mieszkańcy upodobali sobie również miejską plażę, z roku na rok ściągającą coraz więcej plażowiczów i zwolenników aktywnego wypoczynku, na których czekają ogólnodostępne boiska do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną plażową oraz wiele innych atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Rola Pułtuska w rozwoju ekoturystyki jest znacząca. Miasto i jego malownicze położenie stwarza możliwość poznania różnorodnych form wypoczynku.

Bogactwem regionu są rezerwaty przyrody, łowiska, gospodarstwa agroturystyczne, szlaki rowerowe i wiele innych atrakcji, dzięki którym nie tylko można podziwiać otaczającą nas naturę i walory przyrodnicze, ale również odpocząć od zgiełku wielkich miast.

Do Pułtuska na wycieczki rowerowe, spacery, żeglowanie, spływy kajakowe, na grzyby i urocze wędrówki po malowniczych terenach.

O ekoturystyce na terenie Pułtuska oraz walorach przyrodniczych regionu dowiesz się z opracowanego w ramach projektu “Przyjaciele natury w Pułtusku” Informatora Miejskiego.


KLINIK I POBIERZ INFORMATOR “PUŁTUSK. EKOTURYSTYKA – PODROŻ I WYPOCZYNEK W ZGODZIE Z NATURĄ


okładka informator ekoturystyka
Przejdź do treści