Akcje “Dni Ziemi” na ul. Traugutta

29 września br. w ramach Akcji “Dni Ziemi” na brukowanej części ulicy Traugutta odbyło się rodzinne wydarzenie plenerowe: Piknik Rodzinny “Wspólna Ziemia”, zorganizowane przez Samorząd Gminy Pułtusk oraz Mazowiecki Instytut Kultury. Na uczestników czekało wiele atrakcji, zarówno na scenie, jak i na terenie imprezy.

Swoje stoiska promocyjno-edukacyjne wystawili: Gmina Pułtusk, Mazowiecki Instytut Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, Bystrzak Pułtusk, Klanza, MuBaoBao. Nie zabrakło animacji, zawodów sportowych, zabaw zręcznościowych.

UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk przygotował dla uczestników wydarzenia zawody sportowe z nagrodami, których wręczenia dokonano na scenie. KS SEMIRAMIDA przeprowadził pokaz akrobatyki i gimnastyki artystycznej, a Towarzystwo Budownictwa Społecznego pokaz ekonomicznego palenia w piecu.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie mieszkańcy mogli wykonać samodzielnie torbę z napisem „Spotkajmy się pod Jarzębiną”. Podczas wydarzenia mogliśmy także posłuchać „Koncertu bardzo indywidualnego” Barbary Drążkowskiej (wystarczyło założyć słuchawki i usiąść przed artystką, która grała na fortepianie).

Na scenie dzieci mogły wziąć udział we wspólnym śpiewaniu z nagrodami. O 15 wystąpił Mateusz Strzelecki ze Świetlicy Słonecznikowa Brać, następnie odbył się koncert Oliwii Iwanowskiej i Macieja Komorowskiego, a po 16 wystąpił dla zebranych Artystyczny Zespół Estradowy Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.
Spotkanie pod Jarzębiną zakończył spektakl Teatru Trójkąt z Zielonej Góry pt. „Za siedmioma wiekami”.
O bezpieczeństwo uczestników zadbała Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pułtusku.

W Wydarzeniu organizowanym w ramach cyklu “Akcji Dni Ziemi” uczestniczyło ponad 450 osób w różnym wieku.

Przejdź do treści