POZNAJ PUŁTUSIA

PUŁTUSIOWI PRZYJACIELE ŻYJĄ W ZGODZIE Z NATURĄ.
DOŁĄCZ DO NICH!

Obecnie w Polsce bóbr europejski (Castor fiber) jest objęty ochroną częściową. Miłośnicy plenerów nad Narwią w rejonie Pułtuska mogą nie raz poobserwować życie tych ciekawych gryzoni.

Bobry to bardzo wdzięczne zwierzęta, chociaż przez ich specyficzne zachowanie nie wszyscy darzą je sympatią. Warto poznać je lepiej.

Dlatego też, bóbr stał się maskotką projektu edukacyjnego realizowanego przez Gminę Pułtusk pod hasłem “Przyjaciele natury w Pułtusku.” To on uczy najmłodszych proekologicznych zachowań oraz jak żyć w zgodnie z naturą.

Cieszy się ogromną sympatią wszystkich, niezależnie od wieku a nauka z nim to również fantastyczna zabawa.

Kiedy spotkasz się z nim, opowie o swoim naturalnym środowisku w którym żyje, terenach Natura 2000 oraz rezerwatach i gatunkach chronionych, które na tych terenach występują, jak należy dbać o otoczenie. Dowiesz się od Pułtusia również jak segregować odpady, dbać o czystość powietrza oraz co należy robić, aby nasza planeta była miejsce przyjaznym do życia.

SPOTKANIA PRZYJACIÓŁ NATURY

EKOLOGII UCZYMY OD NAJMŁODSZYCH LAT

PUŁTUSIA SPOTKASZ NA PLENEROWYCH IMPREZACH, W SZKOLE I WSZĘDZIE TAM, GDZIE KAŻDY, NIEZALEŻNIE OD WIEKU MOŻE POZNAĆ ZASADY ŻYCIA W ZGODZIE Z NATURĄ

Przejdź do treści